Wyższe ryzyko porażenia prądem na terenie budowy spowodowane jest warunkami, w jakich przeprowadzane są roboty. Większość czynności odbywa się na otwartej przestrzeni oraz we wnętrzach wznoszonych obiektów. Sprawdź, jak uniknąć zagrożenia.
Dane zgromadzone w rejestrze publicznym udostępniane są wyłącznie określonym podmiotom, na ich wniosek złożony w formie pisemnej albo elektronicznej. Sprawdź, komu udostępnia się te dane oraz jak właściwie wypełnić wniosek.
Ugoda zawarta przed geodetą nie musi być zatwierdzona przez sąd czy organ administracji. Ma ona moc ugody sądowej. Stanowi także tytuł egzekucyjny, czyli stwierdza obowiązek określonego zachowania stron. Sprawdź, co jeszcze należy wiedzieć o tej ugodzie.
Najważniejszą zmianą wprowadzoną przez obowiązującą od 19 września, nowelizację Prawa budowlanego jest rozdzielenie projektu architektoniczno-budowlanego na: projekt budynku oraz projekt zagospodarowania terenu. Przyjrzyjmy się bliżej najważniejszym zmianom.
31 października weszła w życie zmiana w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, która nakłada na samorządy obowiązek tworzenia cyfrowych danych wektorowych na potrzeby planowania przestrzennego oraz ich publikację w ogólnodostępnych zbiorach. Znowelizowane przepisy mają ułatwić proces inwestycyjny.